Ena od mojih pritožb glede igre Kingdom Come: Deliverance 2 se je nanašala na težavnost, ki se mi je zdela visoka zgolj na začetku. Kasneje naš junak Henry postane že na slabi polovici igre povsem premočan in lahko zlahka pospravi celoten tabor nasprotnikov. To je problematično, saj drugi del – za razliko od prve igre – sploh nima težavnostnih stopenj, igralcem pa tako ne preostane drugega, kot da počakajo, da razvijalec Warhorse Studios uravnoteži igralno formulo, ali pa ponovno začnejo igranje s prihajajočo posodobitvijo, ki bo dodala Hardcore igralni način.
Ta je bil že prisoten v originalu in bo tudi tokrat precej podoben, le da bo tukaj še malce zahtevnejši. Vendar pa nisem prepričan, ali je Hardcore rešitev za moje težave, ki so se predvsem nanašale na neuravnotežen boj in dejstvo, da se lahko igralec prehitro dokoplje do najmočnejše opreme v igri.
Hardcore zame osebno pomeni predvsem dodatne nadloge pri igranju, kar ne enačim z višjo težavnostjo. V tem primeru gre predvsem za preživetvene mehanike in odstranjevanje funkcij, ki poenostavijo navigacijo. Tako denimo v Hardcore načinu zemljevid sicer še vedno obstaja, vendar vam igra ne bo več kazala, kje se nahajate. Za orientacijo boste morali povprašati domačine in se po njihovih navodilih prebiti do cilja izbrane naloge.
K sreči je Kingdom Come: Deliverance 2 že od začetka zasnovan tako, da se lahko iznajdljiv igralec ravna po navodilih znotraj dnevnika, saj NPC-ji navadno precej natančno razložijo, kam je treba iti in po čem se orientirati. V pomoč bodo tudi zvezde in sonce. Pozabite lahko tudi na hitro potovanje, saj bo treba vse poti prehoditi ali prejahati, med bojevanjem pa se ne boste več mogli zanašati na uporabniški vmesnik, ki v Hardcore načinu povsem izgine. Tako boste morali sami ugibati, koliko zdravja in vzdržljivosti vam je še ostalo.
Za igranje Hardcore načina boste morali izbrati tudi dva negativna statusa, ki bosta močno vplivala na vaš potek igranja. Med nabiranjem zelišč bo obstajala možnost, da si izpahnete hrbet, hrana v inventarju se bo hitreje kvarila, eden od statusov pa pri vsakem spanju doda možnost, da začne našega junaka nositi luna in se tako zbudi na povsem drugi lokaciji.
Kot rečeno, se mi osebno te stvari zdijo predvsem nadležne, a ne morem zanikati, da močno prispevajo k imerziji igre. Če se torej želite zares poglobiti v ta srednjeveški svet in imate ob tem tudi dovolj časa, potem je Hardcore morda prava izbira za vas.

Warhorse Studios sicer za Kingdom Come: Deliverance 2 pridno izdaja novo vsebino – že poleti nas čaka prvi plačljivi DLC Brushes with Death, ki mu bosta do konca leta sledila še dva dodatka.