🔥 UVI.GG

The Last of Us Part 2 Remastered na PC-ju deluje veliko bolje kot pa prvi del

Franšiza postapokaliptičnih iger me spremlja že celo večnost, saj o njej neprestano pišem recenzije in novice, kar je impresivno glede na to, da smo skupno dobili samo dve igri, ki pa jih je nato razvijalec Naughty Dog neprestano predeloval. Original je davno tega izšel na konzoli PlayStation 3, bil nato predelan za PlayStation 4, nakar smo dobili posebno različico Part I, ki smo jo najprej gledali na konzoli PlayStation 5, nato pa še na PC-ju. Po podobni poti je šel Part 2, ki je v samo petih letih od izida doživel že tri različne verzije – zadnja od teh se je nedavno pojavila tudi na PC-ju.

Tega sem malce potestiral tudi jaz in z veseljem lahko zapišem, da se stvar na računalnikih obnese veliko bolje kot predelava prvega dela, ki je bil v tem smislu katastrofa in je potreboval cel kup popravkov, preden je prešel v sprejemljivo stanje. Sam sem igro testiral na zdaj že malce starejšem PC-ju, ki vsebuje grafično kartico RTX 3070 in procesor Ryzen 5800X3D, in kakšnih problemov z optimizacijo nisem imel. Pri normalni ločljivosti 2560 x 1440 sem pri visokih grafičnih nastavitvah dosegal 60 sličic na sekundo, za še bolj stabilno delovanje pa mi je pomagal še DLSS.

Predelava sicer nima zaklenjenih sličic na sekundo, tako da lahko tisti z močnejšimi konfiguracijami do konca izkoristijo osveževalno frekvenco svojih monitorjev. Pojavil se je celo trik, kako še nadaljnje pridobiti dodatno število sličic na sekundo, a boste morali za to izklopiti funkcijo Rebar. To pa lahko naredite preko BIOS-a, kar je nadležno, saj Rebar pri nekaterih drugih igrah pripomore k višanju sličic na sekundo.

Za predelavo je poskrbel studio Nixxes, ki si je pri teh projektih do zdaj nabral že toliko izkušenj, da je na PC-ju začel optimizacijo prilagajati za izjemno popularni, a v svoji srži že leta stari Steam Deck. Stvar sem poskusil tudi sam in presenečeno ugotovil, da lahko dosegam med 30 in 40 sličic na sekundo – seveda z vklopljeno tehnologijo FSR, ki sem jo tule lahko nastavil na “Quality”.

the last of us
Akcija je še vedno vrhunska in jo zdaj lahko spremljate z odklenjenim številom sličic na sekundo.

Kar se optimizacije tiče, glede igre nimam nekih večjih pritožb in očitno pri tem nisem sam, saj so igralci veseli že tega, da stvar deluje bolje kot prvi del. Zato igra trenutno na Steamu po več kot 5.000 recenzijah uporabnikov drži oceno “Very Positive“.

Kar se zadeva same vsebine, nimam na tem mestu zapisati ničesar res novega, in tako je stvar skoraj enaka verziji za PlayStation 5. Nekaj razlik vseeno je, saj je PC-verzija ob izidu dobila večjo vsebinsko posodobitev 2.0.0, ki je skočila tudi na različico igre za PS5, s sabo pa prinaša nove igralne razrede za igralni način No Return, v katerem so se pojavile tudi nove trofeje. Ob tem smo za Ellie dobili tudi novo preobleko, in sicer usnjen jopič, ki se napaja iz igre Intergalactic: The Heretic Prophet – novega projekta razvijalca Naughty Dog.

the last of us
Igranje na Steam Decku je sicer podprto, a tole mojstrovino je skoraj nujno izkusiti na nekem večjem ekranu.

Pred kratkim je igra prejela tudi prvi popravek, ki je namenjen specifično PC-verziji igre. Stvar v obsegu meri samo nekaj megabajtov, a popravi pomembne stvari – tako da je merjenje z miško zdaj še bolj precizno, dodana pa je bila tudi opcija za prilagajanje ostrine slike ob vklopljenih tehnologijah DLSS in FSR.

the last of us
Predelava je prišla ravno ob pravem času, saj smo trenutno vsi na trnih glede nove sezone televizijske serije, ki bo premiero dobila že čez nekaj dni.

The Last of Us Part 2 Remastered je tako uspešno preživel svoj prehod na PC in na Steamu si ga lahko privoščite po malce nižji ceni – 50 €. Dodaten bonus je tudi dejstvo, da Sony sicer ponuja vpis v PlayStation račun, a ta za igranje Steam verzije ni nujen.

Vaša reakcija na članek?

🔥Popularno

🛎️ Sveže objave

PUSTI ODGOVOR

Prosimo, vnesite vaš komentar!
Prosimo, vnesite vaše ime