Od zadnjega glavnega dela franšize Resident Evil Village letos minevajo štiri leta in čeprav je praznino vmes zapolnila predelava Resident Evil 4, nekaterim takšne obnove starih iger niso po godu in si vedno želijo le igranja povsem frišnih poglavij. Tem je včeraj ugodil založnik Capcom, ki je končno uradno predstavil deveti del franšize, ki se bo ponašal s polnim imenom Resident Evil Requiem.
Napovednik nam igranja ni predstavil, tako da za zdaj še ne vemo, ali bo tudi ta del šel po poti prejšnjih dveh, tako da bomo igranje izkusili iz prvoosebnega pogleda. Je pa bila razložena osnovna predstavitev zgodbe, ki je zaenkrat samo okvirna. Vidimo FBI agentko Grace Ashcroft, za katero predvidevamo, da bo glavna junakinja te igre, ki se v svoji pisarni sooči s preteklostjo, in ta vključuje hotel Wremwood, v katerem je bila osem let nazaj umorjena njena mama.
Nakar stvari postanejo še bolj bizarne, saj se Grace znajde zavezana na posteljo, igralni posnetki pa nam pokažejo razrušeno mesto, ki na sredini vsebuje ogromen krater, nakar vidimo tudi ostanke policijske postaje znotraj mesta Raccoon City – tega smo raziskovali v drugem delu, in zaradi vsesplošne okužbe in mutantov je ameriška vlada na koncu v mesto izstrelila raketo, ki je pobila še zadnje ostanke živega.
Ali pač? Igra morda namiguje, da se bomo po vseh teh letih lahko končno spet vrnili v ruševine tega slavnega mesta in dolgoletni privrženci franšize bodo tako morda končno dobili nekaj odgovorov na vprašanja, ki jih mučijo že desetletja.
Resident Evil Requiem ni samo nek naslov, na katerega bi morali čakati do naslednje generacije konzol, saj je datum izida postavljen za 27. februar 2026, in takrat bo igra izšla za PC, PS5 in XSX.