Igričarstvo čedalje bolj postaja hobi, ki bo sicer masovno privlačen, a si ga bodo lahko privoščili samo redki. Porast cen na področju pomnilnikov in diskov zaradi povpraševanja na področju umetne inteligence nas je privedel do točke, ko leta stare konzole, namesto da bi ceno znižale, jo v bistvu višajo. In to večkrat zapored.
Tako se je zgodilo tudi v primeru Microsofta, ki ima sicer že od splavitve konzole Xbox Series X velike težave na področju konkurenčnosti Sonyjevemu izdelku PlayStation 5. Ta bitka je bila sicer že davno izgubljena, saj Xbox vsako četrtletje utrpi nov udarec na prodaji, a kljub temu so že oktobra lani dvignili cene svojih konzol, zdaj pa se nam obeta nova podražitev.
Zaenkrat so na svojem blog prispevku napovedali zgolj dvig cen za ameriški trg, ki je hkrati tudi edini na katerem Sonyju delajo vsaj nekaj konkurence. Za Evropo in druge regije dvig cen ni bil napovedan, a je za to samo vprašanje časa. Pri Sloveniji zadeva ne igra prevelike vloge, saj Xbox Series X in njegov šibkejši bratec Series S pri nas še vedno nista uradno na voljo za prodajo, bo pa dvig cen vplival na trgovine, ki se bavijo z uvozom teh konzol in tam boste zagotovo naleteli na višje cene.
Nove cene bodo sledeče:
- Xbox Series S (512 GB) – iz 399.99 na 499.99 $
- Xbox Series S (1 TB) – iz 449.99 na 599.99 $
- Xbox Series X Digital (1 TB) – iz 599.99 to 749.99 $
- Xbox Series X (1 TB) – iz 649.99 na 799.99 $
Xbox Series X z 1 TB velikim diskov je tako zdaj vreden kar 800 $, kar je sicer še vedno za 100 $ manj od PlayStation 5 Pro, a ima slednja konzola večje strojne mišice, kar ni zanemarljivo za tiste, ki pridno čakajo na GTA 6 in ga želijo igrati na čim bolj zmogljivi platformi – vsaj dokler ne izide PC različica.
Nove cene Xboxa bodo začele veljati od 1. avgusta dalje.



