Pretočni servis Netflix je zopet zadel v polno z novim dokumentarcem Seaspiracy, ki pokaže vpliv ribolova na okolje in kaj sploh v sebi vsebujejo ribe, ko jim eventualno dobimo na svoj krožnik.
Netflixova lestvica pravi, da je dokumentarec hudo popularen tudi v Sloveniji in se že od izida nahaja med desetimi najbolj gledanimi izdelki tega pretočnega servisa. In dokumentarec očitno ni bil samo zanimiv za gledanje, ampak je pri ljudeh tudi sprožil razmišljanje o tem, ali bi se na splošno povsem odpovedal ribam.
Seaspiracy on Netflix has opened people's eyes to the environmental impact of fishing. Have you considered giving up fish since watching the documentary?
— LADbible (@ladbible) April 13, 2021
Spletna stran LadBible je na Twitterju zastavila zanimivo anketo, ki je sledilce vprašala, ali bodo po ogledu dokumentarca Seaspiracy še naprej jedli ribe. Anketa je nabrala skoraj 10k glasov in rezultati so bili precej zanimivi, saj je kar 42 % ljudi odgovorilo pritrdilno.
Only 30 min into Seaspiracy and I want to be vegan. Damn.
— Olivia Wilson (@owilson9) March 31, 2021
Režiserja dokumentarca Ali in Lucy Tabrizi nista ostala samo pri besedah, saj sta po izdanem dokumentarcu spočela tudi peticijo, ki zahteva da bi vsaj 30 % voda v Združenem kraljestvu do leta 2030 prepovedalo ribarjenje. Peticija je hitro začela pridobivati podpornike in v času pisanja jo je podpisalo že več kot 280k ljudi.
Seaspiracy vas za ogled čaka na Netflixu.
https://www.iflscience.com/environment/scientists-and-marine-organizations-criticise-netflix-documentary-seaspiracy/
Temu dokumentarcu ni ravno za zaupat, še en lep dokaz da ljudje ne preverijo podatkov ki jih slišijo.
Špar zagotavlja da njihove ribe ne trpijo tako da jih bom kar jedel naprej 😀