🔥 UVI.GG

Razvijalca Bungie prizadel ogromen val odpuščanj

Da je nekoč močno spoštovani in domala nedotakljivi razvijalec Bungie v ogromnih težavah, vemo že zadnjih nekaj let, a če so leta 2023 lahko še naredili kakšno napako in kljub temu nemoteno poslovali, je situacija leta 2026 povsem drugačna. Igričarska industrija je te dni tako ostra, da te lahko že en sam slabo prodajan naslov stane milijonskih izgub, takrat pa se lahko že pripraviš na izgubo službe. Temu se lahko včasih izogneš le tako, da imaš že globoko v razvoju nov projekt – v nasprotnem primeru ti grozi celo zaprtje studia.



[image or embed]

— Bungie (@bungie.net) June 25, 2026 at 4:18 PM

V takšni situaciji se je zdaj znašel Bungie, ki je sicer res splavil povsem nov naslov Marathon, a se ta med igralci ni tako priljubil, kot je pričakoval Sony. Igra sicer dnevno še vedno privabi nekaj tisoč igralcev, a je to daleč od tistih dni, ko je Bungie v igranje Destiny 2 lahko hkrati privabil več kot 100.000 igralcev. Studio je vse napore vložil v razvoj Marathona, zaradi česar se je razvoj nove vsebine za Destiny 2 povsem ustavil. Največji problem pa je, da ima Bungie sicer nekaj novih iger v razvoju, vendar so vse še v zelo zgodnjih fazah, kar pomeni, da jih od izida loči še več let.

In včeraj se je zgodilo tisto, kar smo vsi pričakovali – Bungie je napovedal množična odpuščanja. Točnega števila odpuščenih niso navedli, očitno pa je ta številka dovolj velika, da je svoje misli na spletu delil tudi šef Sonyjeve igričarske divizije Hermen Hulst, ki je priznal, da je službo izgubilo veliko ljudi. Po drugih virih naj bi bila razpuščena celotna ekipa, ki je prej delala na Destiny 2, in zdi se, da bo Bungie ohranil zgolj peščico zaposlenih, ki bo še naprej delala na Marathonu ter prej omenjenih projektih, ki so šele na začetku razvoja.

Po eni strani je to nekako logično. Ko imaš naslove še v konceptni fazi razvoja, ne potrebuješ ravno celega kupa dragih inženirjev ter programerjev, saj ti vmes nimajo veliko dela. Po drugi strani pa velja, da ko se enkrat znebiš dolgoletnih in talentiranih zaposlenih, jih boš težko dobil nazaj. Zaradi tega niti ni napačno mnenje, da bo Bungie zdaj obstajal le še kot nekakšen podporni studio za Marathon, medtem ko za kakšne druge večje projekte morda sploh ne bo več dobil proračuna.

bungie

Ironično pa Destiny 2 prav zdaj uživa največji porast igralcev, saj ga redno igra več kot 100k igralcev naenkrat. To je jasen pokazatelj, da ima ta franšiza še kako veliko in zvesto skupnost, ki bi bila zagotovo vesela najave Destiny 3. A žal, tudi če se je njegov razvoj morda zdaj začel, bo igra na spored prišla šele čez nekaj let. In kdo ve, ali bo Bungie do takrat sploh še obstajal.

Vaša reakcija na članek?

🔥Popularno

🛎️ Sveže objave

PUSTI ODGOVOR

Prosimo, vnesite vaš komentar!
Prosimo, vnesite vaše ime