Tako kot vsa družabna omrežja ima tudi Discord svoj pravilnik glede sprejemljivega obnašanja uporabnikov, ta pa je bil pred kratkim posodobljen in po novem vključuje tudi zapis glede transspolnih oseb.
Tako je prepovedano žaljenje takšnih zaščitenih skupin, žaljenje in grožnje LGBTQ skupnosti, izražanje zgražanja nad njimi, širjenje negativnih stereotipov glede transspolnosti in poskus segregacije in ločevanja takšnih oseb od že vzpostavljenih skupnosti.
Prepovedano je tudi namerno napačno imenovanje transspolnih oseb, ki se s tujko imenuje “deadnaming”. Ta beseda morda ni jasna čisto vsakemu uporabniku interneta, a v bistvu njen koncept ni preveč zakompliciran: ko se določena oseba odloči za drug spol temu navadno sledi tudi sprememba imena, ki jo loči od preteklosti.
Every week someone in the YouTube comments calls me Stephanie, and someone tries to deadname me by going "*Jim" because they're too stupid to realize it's not deadnaming me.
— Commander Stephanie Sterling (@JimSterling) March 6, 2022
Then when called out they just repeat "lol u a man" over and over.
They're all so adorably impotent.
Praktični primer je denimo popularni YouTuber Jim Sterling, ki je ob svojem prehodu spremenil ime na Stephanie Sterling in s tem tudi svoj osebni zaimek. Če bi ga zdaj še vedno klical Jim in ga označeval pod moškim zaimkom “on” potem bi se to imenovalo “deadnaming”, kar pri transspolnih osebah sproži negativne spomine na preteklost in to bi lahko označevali tudi kot psihično nasilje.
Discord just adopted an explicit prohibition against targeted misgendering and deadnaming in its hate speech policy 👏 This will help better protect trans and nonbinary people on the platform.
— GLAAD (@glaad) December 12, 2023
Read more via @TheAdvocateMag @CWNewser: https://t.co/pEIdoP9W8l
V pravilniku sicer obstajajo izjeme, saj ne boste ob napačnem poimenovanju določene osebe kar takoj izgubili dostop do svojega računa, saj se včasih človek spozabi ali pa za določeno osebo sploh ni vedel, da je ta spremenila spol in zdaj nosi novo ime. Vendar pa bodo tisti, ki bodo napačno poimenovanje uporabljali redno in več kot očitno namerno, sčasoma prejeli opozorilo, vsaka takšna žalitev pa bo ocenjena iz strani administratorjev glede na njihovo resnost. Takšni računi bodo prejeli oznako “at risk” in znajo biti ob nadaljnjih kršitvah tudi za vedno ukinjeni.
Organizacija GLAAD, ki se bori za pravice skupnosti LGBTQ je Discordovo potezo označila za pozitivno in zraven je še zaprosila, da tudi ostala večja družabna omrežja sprejmejo podobna pravila. Edini od večjih omrežij, ki se na podoben način zavzema za pravice transspolnih oseb je TikTok, medtem ko je imel X nekaj časa takšne stvari zapisane v svojem pravilniku, a so bile te umaknjene, ko je platformo prevzel Elon Musk.