Ko je razvijalec Santa Monica po letih zatišja najavil nov projekt znotraj franšize God of War, je igra pri igričarski skupnosti naletela na različne odzive. Nekateri so bili navdušeni nad tem, da bo franšiza dobila novo zgodbo, drugim pa ni bilo všeč, da tokrat v glavni vlogi ne bomo gledali Kratosa, ampak njegovo preminulo ženo Faye, ki med dogodki obeh iger bije svojo bitko v onostranstvu.
Tudi sam nisem povsem prepričan, ali je bila ta zgodba potrebna, saj zdaj na dogodke iz prve igre gledamo nekoliko drugače in Fayina smrt postane nekam cenena. Mrtva je že takoj na začetku, nato pa morata odtujeni oče in sin prvič v življenju svoj odnos popeljati v smer, kjer se dejansko med sabo pogovarjata in poskušata zbližati. Ves čas nad njima visi smrt Faye, ki je za oba igrala osrednjo vlogo v njunih življenjih, in kljub vsemu mitološkemu dogajanju se je vedno zdelo, da je bila njena smrt dokončna ter da bo ta usoda nekoč doletela tudi Kratosa in njegovega sina, saj je neizbežna.
Enter the afterlife of the gods when God of War Laufey launches on PS5 February 16, 2027
— PlayStation (@PlayStation) July 25, 2026
Available to wishlist now: https://t.co/u4SqzrTjHp pic.twitter.com/sMFQgEZnWl
Zdaj vemo, da je Faye ves ta čas v onostranstvu izvajala kaskaderske bojne podvige, kar izpade nekoliko čudno in predvsem nepotrebno. A Santa Monica je talentiran studio, tako da nas nedvomno čaka vsaj dobra zgodba, ki bo lepo prepletala vezi med obema novima naslovoma.
Šef studia Cory Barlog se je nedavno mudil na festivalu San Diego Comic-Con in v sklopu tega smo dobili dve novi zanimivi informaciji.
Prvi pomemben podatek se tiče datuma izida, ki je veliko bližji, kot smo sprva predvidevali. God of War: Laufey namreč izide 16. februarja 2027, tako da nas od igre loči le še slabega pol leta. To je dovolj časa, da ponovno obrnete obe igri, po možnosti tokrat na višji težavnosti, in si tako še malce osvežite znanje o zgodbi.
Cory je nato na odru Comic-Cona pomiril strahove oboževalcev in potrdil, da Santa Monica dela tudi na povsem novem poglavju serije God of War, v katerem bo glavno vlogo znova prevzel Kratos. Več informacij o tem skrivnostnem projektu še nismo dobili in domnevamo, da je ta verjetno šele v zgodnji fazi razvoja ter je najbrž načrtovan za konzolo PlayStation 6.
Franšizo God of War tako čaka svetla prihodnost. Poleg igre God of War: Laufey in novega poglavja s Kratosom smo že pred časom dobili tudi potrditev, da nastajajo popolne predelave originalne trilogije, ki bodo verjetno izšle v obdobju med igro Laufey in naslednjo Kratosovo avanturo.




